Osvědčení „Bezpečný podnik” jako známka kvality

Motivační program „Bezpečný podnik“ pořádá Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci se Státním úřadem inspekce práce. V rámci programu se firmám uděluje osvědčení, že splňují veškeré podmínky v oblasti bezpečnosti práceochrany zdraví při práci. „Bezpečný podnik“ je označení národního programu pro zavedení systému řízení BOZP, který splňuje české předpisy i předpisy stanovené Evropskou unií.

Stejnojmenné osvědčení „Bezpečný podnik“ se firmám uděluje dvakrát do roka, a to vždy v druhé polovině května a října. Pro jeho získání musí každá firma poslat žádost na příslušný inspektorát bezpečnosti práce. Zároveň je také povinna splnit řadu bezpečnostních předpisů a podrobit se několika inspekcím, které jejich dodržování kontrolují.

Do programu se může přihlásit jakákoliv firma, podmínkou však je, aby příslušný oblastní inspektorát bezpečnosti práce ukončil v podniku kontrolu dva měsíce před termínem udělení osvědčení.

Získáním osvědčení „Bezpečný podnik“ firmy dosáhnou nejen vyšší úrovně bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, která je pro správné fungování podniku zcela nezbytná, ale docílí také vyšší úrovně kultury. Právě investování do firemní kultury vede k celkovému zlepšení atmosféry na pracovišti a tím i k vyšší produktivitě práce zaměstnanců. 

Podívejte se na seznam firem, které letos osvědčení „Bezpečný podnik“ úspěšně získaly. Dokazují tím, že jim na bezpečnosti jejich zaměstnanců záleží a že neustále pracují na zlepšení firemní kultury podniku, čímž posilují své dobré jménopostavení na trhu.

Mohlo by vás také zajímat:

Související články:

Co jsou muskuloskeletální poruchy a jak jim předejít?

Muskuloskeletální poruchy patří mezi nejběžnější zdravotní potíže v Evropě, které souvisejí přímo s prací. Jsou také nejčastější příčinou pracovní neschopnosti. O co vůbec jde a jak jim lze předcházet? …

Co jsou muskuloskeletální poruchy a jak jim předejít?

Rizikový hluk na pracovišti

Hluk patří mezi rizika, která jsou na pracovišti opomíjená. Vystavování se hluku v dlouhodobém měřítku přitom může mít negativní důsledky na vaše zdraví. Co vám při …

Rizikový hluk na pracovišti

Chci informační schůzku