3. března 2021Testování ve firmách na Covid-19
Záchrana průmyslu aneb povinné testování ve firmách? Máme zde nový měsíc, a s tím i další nařízení vlády. Prvním březnem vzniká povinnost pro firmy o 250 a více zaměstnancích (od …
Je skutečně nutné provádět kontroly regálů a žebříků u Vás ve firmě ? Jaké jsou lhůty kontrol ?
Přesnější požadavek obsahuje ustanovení § 3 odst. 4 písm. a) nař. vl. č. 101/2005 Sb., které ukládá zaměstnavateli zajistit po dobu provozu a používání pracoviště stanovení termínů, lhůt a rozsahu kontrol, zkoušek, revizí, termínů údržby oprav a rekonstrukce technického vybavení pracoviště včetně pracovních výrobních prostředků a zařízení s ohledem na jejich provedení, doporučení výrobce a způsob používání, požadavky na pracoviště, rizikové faktory způsobující zhoršení technického stavu pracovních a výrobních prostředků a zařízení.
Ustanovení písm. b) ukládá zaměstnavateli stanovené termíny a lhůty kontrol, revizí a údržby dodržovat a určit osobu, která má za povinnost je zajišťovat.
Ustanovení písm. c) dále ukládá zaměstnavateli vést záznamy o kontrolách, revizích a údržbě po stanovenou dobu (v případě regálů minimálně do termínu další kontroly) v písemné nebo elektronické podobě.
Jak se kontrola provádí ?
Opět můžeme vycházet z návodu výrobce, kde je stanoveno co se má kontrolovat. Pokud návod nemáte můžete si zvolit co se má kontrolovat :
Regál | Žebřík, schůdky |
Označení Nosnost Stabilita Svislost vzhledem k výšce Vodorovnost vzhledem k délce Ukotvení Poškození stojen a spojů Celkový stav | Označení Štítek s uvedením max. nosnosti Kontrola jednotlivých prvků Spoje Pevnost a tuhost Zajišťovací prvky Další prvky – zejména protiskluzné patky Celkový stav |
V případě, že si nevíte rady, rádi Vám poradíme zcela ZDARMA ! Stačí si domluvit osobní schůzku u Vás ve firmě s kteroukoliv pobočkou v rámci celé ČR: