Inspektoři práce mohou zaskočit i vaši firmu

Každou firmu asi nezaskočí komando 20 úředníků v čele Maláčové a Stropnického, jako se to stalo dne 20. 7. 2021, kdy tato akce „Férová práce“ byla značně medializována. Z našeho pohledu je patrné, že šli na udání od zaměstnanců, a ještě tyto kontroly na udání nazývají „Férová Práce„. Ale podstata je důležitá, akcí bude pravděpodobně přibývat a je lepší být ve firmě připraveni.

Proto se nabízí otázka, zdali jste ve své firmě připraveni na případnou kontrolu, která vám může prakticky kdykoliv zaklepat na dveře. Máte řádně vedenou dokumentaci k BOZP a jak jste na tom po stránce požární ochrany? Nejen to může být předmětem kontrolního komanda.

Odstartovaná akce se může týkat i vás

Z dostupných informací vyplývá, že akce nazvaná “Férová práce” odstartovala už během června. I když se na jednotlivá pracoviště nevydala přímo paní ministryně, vysláno bylo přes 250 inspektorů a skoro 130 policistů cizinecké policie. V hledáčku byly především průmyslové firmy, ale to se může v následujících měsících změnit.

Z výpovědí ředitelů je patrné, že prozatímní kontroly byly specifické svým neomaleným postupem i fotografováním, z nichž prý sestaví svou kampaň. Jejich dotazy směřovaly na hlavní zaměření společností, také se dožadovaly pozornosti ředitelů.

Nenechte se sebou zacloumat, buďte připraveni

Ať už je hlavním cílem vytvořit politickou kampaň kvůli podzimním volbám nebo ne, v každém případě se strhla lavina kontrol, které mohou nejedné společnosti rapidně zavařit. Proto je důležité být na možný scénář připravení. Slova paní Maláčové, která chce, aby si firmy uvědomovaly platnost aktuálních zákonů nelze brát na lehkou váhu, proto vám nabízíme pomocnou ruku. Naši technici se postarají o správnost všech dokumentů a také vás zastoupí v případě kontroly.

Podnětů na kontrolu podniků v tuzemsku leží na ministerstvu celá spousta. Ministryně Maláčová chce zvýšením počtu kontrol reagovat na jejich narůstající množství.

Související články:

Co je nového v oblasti BOZP pro rok 2024?

V minulém roce proběhla významná změna způsobu stanovení hodnoty bodu pro odškodnění za pracovní úraz či nemoci z povolání. Vláda nově stanovila hodnotu bodu na 1 % průměrné …

Co je nového v oblasti BOZP pro rok 2024?

Chci informační schůzku