Tohle byste měli vědět, pokud se k vám chystá kontrola z OIP

S inspekcemi Oblastní inspektorát práce (OIP) letos rozhodně nešetří a na jednu stranu se není čemu divit.

V minulém roce došlo k několika významným změnám nejen v zákoníku práce a státní orgány si chtějí pohlídat, zda podnikatelé mají vše tak, jak jim ukládají zákony. Meziročně vzrůstá počet kontrol, pozorujeme to nejen u našich klientů. V roce 2023 provedl úřad skoro 20 tisíc kontrol a rozdal pokuty za více než 366 milionů.

U toho to ovšem nekončí, právě naopak. Na intenzitě se inspektoři pro letošní rok rozhodně nechystají ubrat, proto je důležité situaci nepodcenit. Ověřte si, jak dobře (a jestli vůbec) máte BOZP a PO ve své organizaci aktuálně řešené. Jakmile se vám kontrola nahlásí, nezbývá tolik času na případné odstranění chyb či doplnění dokumentace. V případě, že zásadním způsobem porušujete některé z předpisů, hrozí vám pokuta, která může být pro některé i likvidační.

Pokud vidíte ve firmě prostor pro zlepšení, nezoufejte. Vneseme klid do vašeho podnikání, abyste se mohli soustředit na to, co vám přináší zisk a co je pro vás skutečně důležité. Náš technik projde vaše pracoviště a navrhne vhodné řešení v oblastech, které je možné zlepšit. Zároveň vám dodáme potřebnou dokumentaci.

Domluvte si úvodní schůzku, která je zcela nezávazná. Vysvětlíme vám podrobnosti naší práce a zodpovíme vaše dotazy, třeba z toho vznikne skvělá spolupráce.

Máte zaměstnaného technika či smluveného externího dodavatele, ale chcete si ověřit, jestli máte vše v pořádku? Pomůžeme vám zjistit, zda máte vše kompletně zpracované a na pracovišti nejsou žádné nedostatky. Pro více informací nám napište přes kontaktní formulář, který najdete na našich webových stránkách, nebo na e-mail recepce@exteria.cz.

Související články:

Co je nového v oblasti BOZP pro rok 2024?

V minulém roce proběhla významná změna způsobu stanovení hodnoty bodu pro odškodnění za pracovní úraz či nemoci z povolání. Vláda nově stanovila hodnotu bodu na 1 % průměrné …

Co je nového v oblasti BOZP pro rok 2024?

Chci informační schůzku