Jak je to se školením v BOZP u Jednatele či majitele firmy?

Jednatel, který si v praxi počíná jako vedoucí zaměstnanec ve smyslu § 11 zákoníku práce, určitě ano.

Vedoucí zaměstnanci podle § 11 zákoníku práce mají totiž přímo zvláštní postavení na úseku BOZP, neboť jsou povinni zajišťovat péči o bezpečnost a ochranu zdraví při práci a tato povinnost je neoddělitelnou součástí jejich pracovních úkolů. Rovněž je specifické jejich postavení v oblasti odpovědnosti za škodu, neboť jsou povinni zabezpečit opatření k ochraně majetku zaměstnavatele. To vše jsou důvody pro to, že proškolen musí být každý vedoucí zaměstnanec (bez ohledu, jestli to je jednatel nebo přímo společník), který vystupuje vůči zaměstnancům z pozice vedoucího zaměstnance a dává jim úkoly a řídí jejich práci.

(zdroj: bozpinfo)

Související články:

Inspektoři práce mohou zaskočit i vaši firmu

Každou firmu asi nezaskočí komando 20 úředníků v čele Maláčové a Stropnického, jako se to stalo dne 20. 7. 2021, kdy tato akce “Férová práce” byla značně medializována. Z našeho …

Inspektoři práce mohou zaskočit i vaši firmu

Pracovnělékařské prohlídky po ukončeném nouzovém stavu

Od 12. dubna již není vyhlášen nouzový stav na území České republiky.Nelze tedy vstupní prohlídku nahradit čestným prohlášením v pracovněprávním vztahu vzniklém po 19. 1. 2021. Stejné pravidlo se uplatní i pro vydávání zdravotních …

Pracovnělékařské prohlídky po ukončeném nouzovém stavu

Chci informační schůzku