Smrtelný pracovní úraz – Traktoristu zachytil balíkovač slámy. Našli ho uvnitř

Sezóna se zemědělcům naplno rozjela a záchranáři už museli zasahovat u prvního tragického úrazu. Na poli u Sopotnice na Orlickoústecku zachytil lis na trávu traktoristu. Nehodu nemohl přežít.

Sběrací zařízení je vyladěné tak, aby z pole posbíralo co nejvíc pícniny. K neštěstí stačí, aby měl člověk třeba jen volný rukáv. Za něj ho dokáže chytit a obrovskou silou vtáhnout dovnitř. Přesně tohle se nejspíš stalo v poledne na poli za vesnicí.

Stroj materiál lisuje a dělá z něj až třísetkilové balíky. Je velmi pravděpodobné, že se tráva v zařízení ucpala. Traktorista ji chtěl nejspíš uvolnit, ale lis nevypnul. Když k traktoru dorazili jeho příbuzní, zařízení bylo ještě v otáčkách. Padesátiletý muž zůstal uvnitř.

Letečtí záchranáři potvrdili to, co bylo evidentní už od začátku. Stroj muže ve vteřině usmrtil. Hasiči museli už jen vytáhnout tělo z útrob stroje.

U zemřelého byla nařízená soudní pitva,“ doplnila mluvčí policie z Ústí nad Orlicí Lenka Vilímková.

O příbuzné se stará psycholog. „Můj úkol byl poskytnout nějakou postraumatickou péči pozůstalým, aby se líp vyrovnali s tou tragickou událostí,“ dodal krizový intervent Jakub Hlavsa.

Příčina této události je nadále v prověřování. Na každém podobném zařízení jsou obsluze na očích podrobné instrukce, jak s ním bezpečně zacházet. Zatím to vypadá, že jim zemědělec příliš pozornosti nevěnoval.

(zdroj: bozpinfo)

Související články:

Inspektoři práce mohou zaskočit i vaši firmu

Každou firmu asi nezaskočí komando 20 úředníků v čele Maláčové a Stropnického, jako se to stalo dne 20. 7. 2021, kdy tato akce “Férová práce” byla značně medializována. Z našeho …

Inspektoři práce mohou zaskočit i vaši firmu

Pracovnělékařské prohlídky po ukončeném nouzovém stavu

Od 12. dubna již není vyhlášen nouzový stav na území České republiky.Nelze tedy vstupní prohlídku nahradit čestným prohlášením v pracovněprávním vztahu vzniklém po 19. 1. 2021. Stejné pravidlo se uplatní i pro vydávání zdravotních …

Pracovnělékařské prohlídky po ukončeném nouzovém stavu

Chci informační schůzku