S Extérií pro vás bude BOZP hračka v jakékoliv ordinaci

Povinnost zajištění oblasti bezpečnosti práce a ochrany zdraví se vztahuje nejen na velké firmy a podnikatele, ale také na všechny lékaře napříč specializacemi. Ani lékaři se kontrolám nevyhnou, proto se ujistěte, že máte oblast BOZP i ve vaší ordinaci v pořádku. V případě nedostatků vám hrozí pokuty ze strany státní inspekce, ale i ohrožení na zdraví.

Nejčastější chyby

V nedávné době Extéria zastoupila svou klientku, praktickou lékařku, při kontrole SUIP, která byla nahlášena na základě udání. Při této kontrole se inspektorky zaměřily na dokumentaci, například na evidenci pracovní doby, která musí být dle §96 zákoníku práce zavedená. Právě evidence bývá v ordinacích častým kamenem úrazu. Pracovní doba není ordinační doba!

Další častou závadou jsou chybějící revize klasických elektrospotřebičů. Revize se nevztahují pouze na zdravotnické přístroje, potřebné jsou také u běžně používaných elektrospotřebičů, jako jsou počítače a kávovary. Za chybějící revize spotřebičů přitom hrozí vysoké pokuty, které se mohou vyšplhat až na 2 miliony korun!

Přečtěte si také: Názvy pracovních pozic jsou nezanedbatelné!

Využijte našich služeb

Extéria je jedničkou na trhu v zajišťování komplexních služeb v oblasti BOZP a PO. Poskytneme vám školení o všech zásadách BOZP a PO, postaráme se o veškerou potřebnou dokumentaci i kontrolu pracoviště. Na trhu už jsme přes 12 let, takže máme bohaté zkušenosti v zastupování našich klientů a pomohli jsme již desítkám lékařů a ordinací. Právě na popud Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost jsme také realizovali informační workshopy v 7 městech, kde jsme pomocí rozsáhlé prezentace představili problematiku bezpečnosti práce v této oblasti.

Neváhejte se na nás obrátit a my vám rádi poskytneme bezplatnou konzultaci o řešení BOZP a PO na míru vaší ordinaci.

Ozvěte se nám na čísle +420 720 023 709 nebo přes e-mail recepce@exteria.cz.

Související články:

Co je nového v oblasti BOZP pro rok 2024?

V minulém roce proběhla významná změna způsobu stanovení hodnoty bodu pro odškodnění za pracovní úraz či nemoci z povolání. Vláda nově stanovila hodnotu bodu na 1 % průměrné …

Co je nového v oblasti BOZP pro rok 2024?

Chci informační schůzku