Projděte s námi kontrolou HZS bez chyb

Kontroly Hasičského záchranného sboru se s Extérií bát nemusíte. O vše se postaráme tak, aby inspekce dopadla na výbornou, stejně jako u našeho dlouholetého klienta – firmy, která prodává produkty na vytápění, ale i stavební materiály. Jaké chyby jsme na předkontrole odhalili a jak probíhala návštěva HZS?

Technici z Extérie vždy v případě nahlášené kontroly dorazí ke klientům s předstihem na tzv. předkontrolu, takže tomu ani v tomto případě nebylo jinak. Tentokrát byla návštěva u klienta spojená také s ročními službami. Technik tedy provedl kompletní prověrku a kontrolu dokumentace BOZP i PO. Dále zajistil školení zaměstnanců a později se důkladně zaměřil právě na požární ochranu.

Nalezené chyby

Během procházení dokumentace technik zjistil, že má firma pošlou revizi elektrického zařízení a požární nádrže. Dále se také dočetl z PBŘ, že by se na pracovišti měly nacházet čtyři hasicí přístroje, ale je tam pouze jeden. Na vše řádně upozornil pana jednatele a apeloval na opravu těchto závad. Technik Extérie také poukázala na to, že je nutné upravit požární řady. Například proto, že se na pracovišti nachází kromě uhlí také štípané dřevo.

Při prohlídce pracoviště technik našel ještě další drobnosti, které bylo nutné do kontroly vyřešit.

Přečtěte si také:

Jak probíhala návštěva inspekce HZS?

V den kontroly náš technik dorazil na místo opět s předstihem. Dovezli společnosti aktualizovanou dokumentaci a také doplněnou požární knihu. Ještě jednou si prošel celou dokumentaci BOZP a PO a poté se přesunul na pracoviště, kde doplnil chybějící značení „Zákaz kouření v celém areálu“ na vstupní vrata.

Po příchodu si hned paní inspektorka z HZS vyžádala předložení dokumentace o začlenění dle požárního nebezpečí. Následně se zaměřila na školicí osnovy BOZP a PO pro vedoucí zaměstnance a zaměstnance společnosti. Mezi další dokumenty, které chtěla vidět, patřila požární poplachová směrnice a organizační interní směrnice PO, kde nenalezla žádné nedostatky. Při kontrole revizní zprávy věnující se hasičským přístrojům a požární nádrže nebyly shledány ze strany paní inspektorky také žádné chyby.

Přečtěte si také: Kontroly a zkoušky hasicích přístrojů

Při kontrole pracoviště paní inspektorku zajímalo, zda sedí číselné označení hasicích přístrojů s těmi, které našla v revizní zprávě. Dále se paní inspektorka zaměřila, zda jsou všude rozmístěny požární řády a požární poplachové směrnice.

Po ukončení kontroly paní inspektorka požádala o dodatečné oskenování a poslání vybraných dokumentů a poté kontrolu ukončila.

Související články:

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

U půjčovny stavební mechanizace se nahlásila kontrola HZS, proto jsme v Extérii neváhali a vydali se na potřebnou předkontrolu. Na ní náš technik detailně prošel veškerou dokumentaci …

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

Chci informační schůzku