Ani nový klient se nečekané kontroly bát nemusí!

Nahlásila se k vám do firmy kontrola a nevíte si rady? I s takovou situací si dokážeme rychle poradit. U společnosti zabývající se opravou zemědělských strojů se na udání ohlásila kontrola z OIP, majitel naštěstí neváhal a okamžitě uzavřel smlouvu s Extérií. Jak tedy nakonec nový klient u kontroly dopadl?

Předkontrola na poslední chvíli

Náš nový klient se na nás obrátil zejména z důvodu plánované kontroly z OIP, proto k němu okamžitě vyrazil technik na předkontrolu. Protože se jednalo o první návštěvu pracoviště, narazil zde technik na několik problémů, které bylo nutné ještě před kontrolou urychleně vyřešit.

Klient například měl všechny pracovní smlouvy, které byly obsahově správné, ale chyběla mu kategorizace prací. Neměl ani podepsanou smlouvu s poskytovatelem pracovně lékařských služeb. Dále technik nenašel všechny potřebné návody na obsluhu strojů a směrnice BOZP. Směrnice spolu s chybějící lékárničkou si tedy klient nechal obstarat od Extérie. Na pracovišti se také musela doplnit všechna bezpečnostní značení.

Přečtěte si také: Extéria vám poskytne rychlou pomoc i řešení problémů.

A jak nakonec náš nový klient u kontroly dopadnul?

O týden později proběhla na pracovišti klienta ohlášená kontrola z OIP. I té se účastnil technik Extérie, který dorazil jako vždy na místo s předstihem, aby zkontroloval všechny předešlé problémy. Celkovou dokumentaci vypracovala Extéria velmi rychle, a tak již bylo v této oblasti vše v naprostém pořádku. Na pracovišti ještě technik dolepil značení hlavního jističe a elektrického zařízení dvoukombinace. Většinu dalších nešvarů naštěstí stihla jednatelka společnosti do kontroly opravit.

Přečtěte si také: Vstupní školení BOZP a PO není jen nezbytná formalita!

Poté již přijel sám pan inspektor a kontrola mohla začít. Nejdříve se inspektor zaměřil na osnovy pro školení vedoucích zaměstnanců, kde bylo vše v pořádku. Následně si vyžádala smlouvy od paní jednatelky všech zaměstnanců a data jejich vzniku. Poté ho zajímalo zhodnocení rizik na pracovišti, ve kterém také neshledal žádnou chybu. Po prověrce dokumentace se všichni přesunuli na pracoviště, kde se pan inspektor rozhodl pro kontrolu půdy. Zde našel malou chybu v podobě neprovedené talkové zkoušky na kompresoru, což byla i první a poslední závady, kterou na pracovišti našel.

Po důsledné kontrole celého pracoviště pan inspektor sdělil výsledky a kontrolu ukončil.

Související články:

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

U půjčovny stavební mechanizace se nahlásila kontrola HZS, proto jsme v Extérii neváhali a vydali se na potřebnou předkontrolu. Na ní náš technik detailně prošel veškerou dokumentaci …

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

Chci informační schůzku