Dodržujte protiepidemická opatření na vašem pracovišti, ve výsledku tím ušetříte

Počty nakažených koronavirem opět rostou. Zaměstnavatelé a zaměstnanci by proto neměli spoléhat na to, že když jsou očkovaní, nemůže virus fungování jejich pracoviště nijak ohrozit. Spousta firem situaci podceňuje a neuvědomuje si, že nedodržováním základních hygienických opatření riskují další šíření viru. Navíc za každého nakaženého zaměstnance musí hledat náhradu nebo jsou nuceni nahonem měnit organizaci práce, což se promítne také do jejich výdajů.

Dodržujte prevenční povinnost

Všichni zaměstnavatelé jsou ze zákona v rámci BOZP povinni zajistit bezpečné pracovní prostředí a pracovní podmínky neohrožující zdraví jejich zaměstnanců. Jedná se o tzv. prevenční povinnost, která mimo jiné zahrnuje vyhodnocování aktuálních rizik na pracovišti či zavedení protiepidemických opatření. Ta obsahují například pravidla pro dodržování hygieny, omezení pracovních cest, dostatečné rozestupy či práci z domu.

Dbejte na úklid a hygienu                       

Bezinfekčnost je automaticky spojovaná s čistotou, která je na pracovišti velmi důležitá. Je proto potřeba pravidelně čistit a dezinfikovat povrchy, se kterými zaměstnanci přijdou každý den do styku. Jedná se o kliky dveří, vypínače, tlačítka výtahů nebo opěrky židlí. S příchodem pandemie se začaly využívat také nové metody dezinfikování, jako je čištění horkou párou nebo ozonem, které odstraní nečistoty a většinu běžných bakterií a virů, včetně covidu-19.

Podpořte zdraví svých zaměstnanců

Kromě vyžadování nutných protiepidemických opatření na pracovišti přidejte pro své zaměstnance motivační složku. Zařaďte benefity zaměřené na zdravý životní styl, péči o zdraví, příspěvky v podobě nákupu vitamínů nebo zajistěte dostupnost čerstvého ovoce. Některé firmy dokonce odměňují své očkované zaměstnance nebo je motivují k očkování volnými dny navíc nebo finančním bonusem.

Dodržujte BOZP a PO

Vztahuje se na vás jako zaměstnavatele či živnostníka zákonná povinnost dodržovat BOZPPO? Obraťte se na EXTÉRII, která si vaši bezpečnost práce vezme na starost. Kontaktujte nás na tel. čísle +420 720 023 709 a my se o vše postaráme za vás.

Přečtěte si další aktuality v oblasti BOZP a PO:

Související články:

Nastává Evropský týden BOZP!

Každý rok se v říjnu koná takzvaný Evropský týden BOZP, který je pořádán Evropskou agenturou pro BOZP. Během tohoto týdne se napříč EU pořádají nejrůznější osvětové …

Nastává Evropský týden BOZP!

Chci informační schůzku