Kontrola OIP se nevyhne ani firmě na pěstování ovocných stromů

Dne 3. 10. 2022 navštívila firmu na pěstování a prodej ovocných stromů kontrola z oblastního inspektorátu práce (OIP). Technička z EXTÉRIE přijela na místo dříve a rovnou si prošla především dokumentaci BOZP, směrnice a školení. Někde bylo potřeba doplnit podpisy, ale většina věcí byla v pořádku.

Na co vše kontrola OIP přišla?

Po příchodu inspektorky si všichni nejdříve prošli kanceláře, sklad a sklep. Zpočátku byl přítomný také revizní technik, který měl provést kontrolu elektrospotřebičů, bohužel ale nenašel karty z poslední revize, proto se dohodl s panem majitelem, že přijde následující den.

Inspektorka chtěla dále vidět vyhodnocení pracovních rizik ve firmě, zásady bezpečnosti práce, zásady organizace a kontrolní činnosti v oblasti BOZP a poté certifikát o školení BOZP. Nesměla opomenout ani kontrolu seznámení zaměstnanců se směrnicemi OOPP, směrnicemi práce s elektrickými spotřebiči, zahradnické práce a další.

Jako poslední chtěla paní inspektorka vidět všechny revize. Následně byl domluven termín, kdy má klient některé chybějící revize dodat. Paní inspektorka upozornila na aktualizaci směrnic a také, že chybí místní provozní bezpečnostní předpis skladu.

Po odchodu pomohl technik EXTÉRIE svému klientovi s dokumentací, kterou bylo potřeba dát do pořádku.

Buďte na kontrolu připraveni i vy

Ať už se vám kontrola nahlásila či ne, mít v pořádku BOZP a PO je povinnost každého podnikatele i firmy. Obraťte se proto na EXTÉRII, která je odborníkem na bezpečnost práce. Kontaktujte nás na tel. čísle +420 720 023 709 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a my se vám obratem ozveme.

Kontrola z OIP si posvítila na stavební firmu v Čechách
Roční prověrka BOZP odhalila častou chybu, které se klienti dopouštějí
Předběžná kontrola u klienta odhalila řadu nedostatků na jeho pracovišti

Související články:

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

U půjčovny stavební mechanizace se nahlásila kontrola HZS, proto jsme v Extérii neváhali a vydali se na potřebnou předkontrolu. Na ní náš technik detailně prošel veškerou dokumentaci …

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

Chci informační schůzku