Kontrola z OIP u strojírenské firmy

Firma, zabývající se kovoobráběním a kovovýrobou, očekávala v nejbližší době návštěvu z oblastního inspektorátu práce. Na pomoc si proto zavolala technika EXTÉRIE, který dorazil obhlídnout a zkontrolovat pracoviště klienta.

Předběžná kontrola technika odhalila u klienta spoustu chybějících revizí, karet OOPP, vyhodnocení pracovních rizik nebo neaktuální dokumentaci. Při kontrole pracoviště narazil technik na lékárničku s léky po expiraci nebo neoznačené regály. Na všechny tyto nedostatky proto klienta upozornil a požádal ho, ať všechny závady a nedostatky do termínu kontroly odstraní.

Den kontroly z OIP

Dne 18. 1. 2022 dorazila na místo inspektorka z OIP. Klientovi oznámila, že předmětem kontroly budou tlaková zařízení a postupně si vyžádala také předložení dokumentace. Jednalo se především o školící osnovy, karty OOPP, knihu úrazů, rizika a zásady BOZP či roční prověrku. Inspektorka si vyžádala také dokumentaci k provádění specializovaných školení (řidiči, obsluha VZV, jeřábníci, obsluha tlak. nádob) a průkazy zaměstnanců. Namátkově kontrolovala také lékařské prohlídky dvou zaměstnanců, provozní deníky strojů a návod na tlakové nádoby. Následovala kontrola prostorů společnosti.

Při kontrole pracoviště se inspektorka zajímala o výrobní prostory, sklad a kompresorovnu. Klientovi byly vytknuty tlakové lahve nezajištěné proti pádu, na které byl technikem několikrát upozorněn. Veškeré shledané nedostatky, na které se v průběhu kontroly přišlo, technik s klientem prokonzultoval a navrhl vhodná řešení pro jejich odstranění.

Kontrola dokumentace, zpracovaná společností EXTÉRIA, proběhla v pořádku a inspektorka v ní neshledala žádné závady či pochybení.

Buďte na kontrolu připraveni i vy

Nahlásila se vám plánovaná kontrola nebo se obáváte, že nemáte dobře zpracovanou dokumentaci BOZP a PO? Obraťte se na odborníky v oblasti BOZP a PO a kontaktujte nás na tel. čísle +420 720 023 709 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a my se vám obratem ozveme.

Přečtěte si další zkušenosti klientů EXTÉRIA:

Související články:

Ani nový klient se nečekané kontroly bát nemusí!

Nahlásila se k vám do firmy kontrola a nevíte si rady? I s takovou situací si dokážeme rychle poradit. U společnosti zabývající se opravou zemědělských strojů se na udání ohlásila …

Ani nový klient se nečekané kontroly bát nemusí!

Požární stěny je také potřeba správně zaznačit

Na začátku května navštívil náš technik pracoviště pivovaru před plánovanou kontrolou HZS. Na předkontrole klasicky prošel veškerou dokumentaci, požárně bezpečnostní řešení stavby a následně i pracoviště. V …

Požární stěny je také potřeba správně zaznačit

Chci informační schůzku