Kybernetická bezpečnost jako součást BOZP

Kybernetická hrozba se stává pomalu součástí rizik, se kterými musí počítat každá firma. Zvlášť v dnešní době není o tyto útoky nouze. Jak by měla vypadat kybernetická bezpečnost? A dá se brát jako součást BOZP?

Kybernetická bezpečnost

Kybernetická bezpečnost označuje ochranu počítačových a informačních systémů před útoky hackerů. Útoky se samozřejmě většinou zaměřují na vaše nashromážděná data, ze kterých chtějí získat přístupové údaje nebo je nějakým způsobem změnit či zničit.

V rámci bezpečnosti tedy dbáme na ochranu těchto dat nejen pomocí různých jiných technologií, které chrání náš počítač a systém, ale i pomocí našeho chování.

Přečtěte si také: Jak mohou vibrace ohrožovat zdraví zaměstnanců?

Školení

Ačkoliv můžeme v mnohém spoléhat na technologie a nejrůznější softwary, které zamezí úniku dat a útokům hackerů, i my sami bychom se měli chovat bezpečně. Při nesprávném chování jsou to právě lidé, kteří do počítače stáhnout omylem nějaký vir v podobě e-mailových příloh a podobně. Zaměřte se proto na vzdělávání svých zaměstnanců a jejich školení. Jedná se o účinnou prevenci, které nebudete litovat.

Kybernetická hrozba se týká každého

Pokud si myslíte, že se tato hrozba týká jen velkých firem a korporátů, jste na omylu. Informace jsou dnes k nezaplacení, a prakticky nezáleží na tom, zda jste malý nebo velký podnik. Únik informací a citlivých dat může být i zničující.

Čím dříve si uvědomíte, jak je kybernetická bezpečnost důležitá, tím lépe.

Přečtěte si také:

Jak má vypadat kniha úrazů?
V Moravskoslezském kraji dostanou senioři hlásiče požáru.
Bezpečnost práce ve zdravotnictví

Související články:

Nastává Evropský týden BOZP!

Každý rok se v říjnu koná takzvaný Evropský týden BOZP, který je pořádán Evropskou agenturou pro BOZP. Během tohoto týdne se napříč EU pořádají nejrůznější osvětové …

Nastává Evropský týden BOZP!

Chci informační schůzku