Neštěstí na Slovensku. S dělníky se utrhla výšková plošina, jeden z nich na místě zemřel

Tragédie se odehrála v bratislavské čtvrti zvaná Petržalka. Při zateplování fasády jednoho z panelových domů se na úrovni pátého podlaží utrhla výšková plošina.

V danou chvíli pracovali na zateplování domu dělníci na dvou plošinách. Najednou došlo k naklonění jedné z plošin, což zapříčinilo pád dělníka. Ten utrpěl velmi vážná zranění, kterým i přes okamžitě poskytnutou první pomoc na místě podlehl.

Jeho kolegu se hasičům podařilo zachránit pomocí lanové techniky. Ostatní dva dělníky zachránili přes okno bytu a následně je předali do lékařské péče.

Nebezpečí jsou zaměstnanci v práci vystaveni každý den. U dělnických profesí se pak riziko vzniku pracovního úrazu mnohonásobně zvyšuje. Mějte proto ošetřenou bezpečnost práce, chráníte tím nejen sebe, ale také zdraví svých zaměstnanců.

Neponechte nic náhodě a svěřte se do rukou odborníků na bezpečnost práce. Společnost EXTÉRIA je jedničkou v poskytování služeb v oblasti BOZPPO. Pro více informací vyplňte níže uvedený kontaktní formulář nebo nám rovnou zavolejte na tel. číslo +420 720 023 709 a my se vám obratem ozveme. 

Přečtěte si další zajímavosti a aktuality v oblasti BOZP a PO:

Související články:

Jak posoudit požární nebezpečí na pracovišti?

Povinnost posoudit požární nebezpečí a začlenit svou podnikatelskou činnost do jedné ze tří kategorií podle míry nebezpečí se vztahuje na právnické a podnikající fyzické osoby, ale také …

Jak posoudit požární nebezpečí na pracovišti?

Názvy pracovních pozic jsou nezanedbatelné!

Na jedné z kontrol u našeho klienta narazil technik na chybu v dokumentaci, která se může zdát jako maličkost. Jedná se ale o závadu, která je rozhodně nezanedbatelná. V kategorizace …

Názvy pracovních pozic jsou nezanedbatelné!

Chci informační schůzku