Od 17. ledna bude ve firmách povinné testování všech zaměstnanců

Vláda schválila nové opatření proti šíření mutace koronaviru zvané omikron. Od 17. ledna tak vejde v platnost povinnost testovat všechny zaměstnance soukromých i veřejných firem, a to dvakrát týdně.

Společnost EXTÉRIA proto na nic nečekala a okamžitě do svých zásob doplnila antigenní testy pro všechny své zaměstnance a pracovníky. Testování je nově povinné dvakrát týdně co tři dny. Díky tomu se včas odhalí případné nakažení na pracovišti a zamezí se tak šíření viru dál mezi zaměstnance. Zaměstnanci s pozitivním výsledkem půjdou ihned do pětidenní nařízené karantény. Výsledek si mohou případně ověřit ještě PCR testem, zda nevykazuje falešnou pozitivitu, což se u antigenních testů může občas stát. Opatření o povinném testování by mělo platit maximálně tři týdny.

V případě, že se doba testování prodlouží, je firma EXTÉRIA připravena zajistit dodání dalších antigenních testů, aby zaručila co největší bezpečnost svých zaměstnanců i klientů společnosti. Bezpečnost a ochrana zdraví na pracovišti je totiž pro firmu prioritou číslo jedna.

Přečtěte si další aktuality v oblasti BOZP a PO:

Související články:

Co je nového v oblasti BOZP pro rok 2024?

V minulém roce proběhla významná změna způsobu stanovení hodnoty bodu pro odškodnění za pracovní úraz či nemoci z povolání. Vláda nově stanovila hodnotu bodu na 1 % průměrné …

Co je nového v oblasti BOZP pro rok 2024?

Chci informační schůzku