Od 17. ledna bude ve firmách povinné testování všech zaměstnanců

Vláda schválila nové opatření proti šíření mutace koronaviru zvané omikron. Od 17. ledna tak vejde v platnost povinnost testovat všechny zaměstnance soukromých i veřejných firem, a to dvakrát týdně.

Společnost EXTÉRIA proto na nic nečekala a okamžitě do svých zásob doplnila antigenní testy pro všechny své zaměstnance a pracovníky. Testování je nově povinné dvakrát týdně co tři dny. Díky tomu se včas odhalí případné nakažení na pracovišti a zamezí se tak šíření viru dál mezi zaměstnance. Zaměstnanci s pozitivním výsledkem půjdou ihned do pětidenní nařízené karantény. Výsledek si mohou případně ověřit ještě PCR testem, zda nevykazuje falešnou pozitivitu, což se u antigenních testů může občas stát. Opatření o povinném testování by mělo platit maximálně tři týdny.

V případě, že se doba testování prodlouží, je firma EXTÉRIA připravena zajistit dodání dalších antigenních testů, aby zaručila co největší bezpečnost svých zaměstnanců i klientů společnosti. Bezpečnost a ochrana zdraví na pracovišti je totiž pro firmu prioritou číslo jedna.

Přečtěte si další aktuality v oblasti BOZP a PO:

Související články:

Jak eliminovat rizika na pracovišti?

Správný pracovní oděv, rukavice a obuv jsou základními prvky, které ovlivňují bezpečnost práce na pracovišti. Pro eliminaci nebo úplné odstranění rizik při práci však pouze správné …

Jak eliminovat rizika na pracovišti?

Dodržujte zásady BOZP, vyplatí se vám to

Obzvlášť v dnešní době, která je poznamenaná pandemií, neustálým zdražováním a rostoucí inflací, je důležité co nejvíce omezit další výdaje. K nim se mohou přidat například finanční pokuty …

Dodržujte zásady BOZP, vyplatí se vám to

Chci informační schůzku