Od 17. ledna bude ve firmách povinné testování všech zaměstnanců

Vláda schválila nové opatření proti šíření mutace koronaviru zvané omikron. Od 17. ledna tak vejde v platnost povinnost testovat všechny zaměstnance soukromých i veřejných firem, a to dvakrát týdně.

Společnost EXTÉRIA proto na nic nečekala a okamžitě do svých zásob doplnila antigenní testy pro všechny své zaměstnance a pracovníky. Testování je nově povinné dvakrát týdně co tři dny. Díky tomu se včas odhalí případné nakažení na pracovišti a zamezí se tak šíření viru dál mezi zaměstnance. Zaměstnanci s pozitivním výsledkem půjdou ihned do pětidenní nařízené karantény. Výsledek si mohou případně ověřit ještě PCR testem, zda nevykazuje falešnou pozitivitu, což se u antigenních testů může občas stát. Opatření o povinném testování by mělo platit maximálně tři týdny.

V případě, že se doba testování prodlouží, je firma EXTÉRIA připravena zajistit dodání dalších antigenních testů, aby zaručila co největší bezpečnost svých zaměstnanců i klientů společnosti. Bezpečnost a ochrana zdraví na pracovišti je totiž pro firmu prioritou číslo jedna.

Přečtěte si další aktuality v oblasti BOZP a PO:

Související články:

Provozujete hotel? Tyhle základní doporučení požární ochrany platí i pro vás!

Hotely a další jiná ubytovací zařízení jsou velmi specifická v rámci bezpečnosti a požární ochrany. Musí totiž splňovat podmínky pro zachování bezpečnosti nejen pro své zaměstnance, ale i hosty. I proto jsme pro zvědomnění sepsali tyto nejdůležitější základní body, které by každé ubytovací zařízení mělo splňovat.

Provozujete hotel? Tyhle základní doporučení požární ochrany platí i pro vás!

S mazlíčkem do zaměstnání? Je to dobrý nápad?

Možnost vzít svého zvířecího kamaráda s sebou do zaměstnání se stává jedním ze zaměstnaneckých benefitů u stále více a více zaměstnavatelů. V České republice jsou představiteli například pracoviště internetového prohlížeče Seznam.cz nebo pražská pobočka společnosti Mars, konkrétně divize Royal Canin.

S mazlíčkem do zaměstnání? Je to dobrý nápad?

Chci informační schůzku