Neponechejte nic náhodě. Zajistěte pro své zaměstnance kurzy první pomoci a už vás nic nepřekvapí

Ať už jste se jako zaměstnavatel pro kurzy první pomoci rozhodli kvůli vašemu čistému svědomí, chcete dosáhnout bezpečnějšího pracovního prostředí nebo jsou tyto kurzy pro vás jednoduše povinné, pro všechny tři situace platí jedno stejné základní pravidlo. Vždy hledejte pouze skutečně kvalitní kurzy první pomoci, které garantují odbornou pomoc.

Podle čeho se řídit při výběru kurzů první pomoci?

Kurzy první pomoci musí být v souladu s platnou legislativou, kterou se řídí. Je potřeba, aby vycházely ze zákoníku práce, konkrétně pak z § 102 zákona č. 262/2006 Sb. zákoníku práce. Profesionální kurzy první pomoci poznáte podle toho, že splňují stanovené požadavky. Takové kurzy se zaměřují především na laické poskytování akutní a úrazové první pomoci, které cílí na záchranu života nebo slouží jako prevence před vznikem vážných zdravotních následků.

Na co byste si měli dát pozor?

Možná vás právě napadlo, že se školení první pomoci můžete ujmout sami. Na to ale zase rychle zapomeňte. Na školení první pomoci s největší pravděpodobností nemáte dostatečné kompetence ani kvalifikaci. Kurzy první pomoci společně se sjednanými garancemi je potřeba zajistit od smluvního poskytovatele pracovně lékařských služeb. Nezapomeňte také na to, že obsah kurzů musíte přizpůsobit předmětu vašeho podnikání na míru. Podle daného typu podnikání se totiž může lišit jak obsah školení, tak třeba počet účastníků, kteří by ho měli absolvovat.

Investuje do zabezpečení vašeho pracoviště

Váš smluvní poskytovatel pracovně lékařských služeb by vás měl mimo jiné upozornit také na požadavky vybavení a prostředky pro poskytnutí první pomoci, které se mohou v závislosti na pracovním prostředí výrazně lišit. Investovat byste měli také do zkvalitnění ergonomie vašeho pracoviště. Ta se velmi osvědčila jakožto účinná prevence před vznikem pracovních úrazů či jako minimalizace rizik, která se na pracovištích vyskytují.

Chcete ušetřit čas? Zvolte školení online formou

Čím větší firmu máte, tím více zaměstnanců o první pomoci budete muset proškolit. Pro hladší průběh školení a snadnější synchronizaci většího počtu zaměstnanců sahá čím dál více zaměstnavatelů po e-learningových kurzech. Vybírejte si však pouze kvalitní kurzy, které organizují skuteční odborníci z oblasti bezpečnosti práce. Ke kurzům první pomoci spousta z nich nabízí také různé certifikace, opakovaná školení, testování apod. Opravdu kvalitního školitele poznáte podle toho, že vám poskytne také průběžnou aktualizaci obsahu kurzů, smluvní garanci či lektorskou podporu, prostřednictvím které vám bude neustále k dispozici.

Svěřte se do rukou odborníků na BOZP a PO

Je pro vás orientace v bezpečnostních předpisech a normách tvrdým oříškem? Hoďte všechny starosti za hlavu a přenechte je odborníkům na bezpečnost práce a požární ochranu. Vyplňte níže uvedený kontaktní formulář nebo nás rovnou kontaktujte na tel. čísle +420 720 023 709 a my vám se vším ohledně bezpečnosti práce poradíme.

Přečtěte si další novinky a užitečné tipy v oblasti bezpečnosti práce:

Související články:

Nastává Evropský týden BOZP!

Každý rok se v říjnu koná takzvaný Evropský týden BOZP, který je pořádán Evropskou agenturou pro BOZP. Během tohoto týdne se napříč EU pořádají nejrůznější osvětové …

Nastává Evropský týden BOZP!

Chci informační schůzku