Rozsáhlá evakuace OC Forum Nová Karolina v Ostravě, příčinou byl požár klimatizace

Hasiči a policisté měli 22. listopadu plné ruce práce s evakuací obchodního centra Forum Nová Karolina v Ostravě. Před desátou hodinou ráno tam poplachový systém vyhnal ven přibližně 500 osob. Příčinou evakuace byl požár, který vypukl ve třetím patře v jídelní zóně. Díky rychlému zásahu složek IZS byl po hodině od nahlášení poplachu provoz v nákupním centru opět obnoven.

Evakuace se dotkla všech zaměstnanců obchodů i návštěvníků centra. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že spuštění poplachového systému způsobilo zahoření klimatizace v jednom ze stravovacích zařízení. Při incidentu se naštěstí nikdo nezranil. Co přesně bylo příčinou vzniku požáru, a zda se jednalo o technickou závadu, bude předmětem dalšího vyšetřování.

Nepodceňujte bezpečnost pracoviště a jeho požární ochranu. Jsou to totiž právě požáry, které patří k nejčastějším nehodám na pracovišti a představují pro vás obrovská jak finanční, tak především zdravotní rizika.

Svěřte svou bezpečnost do rukou odborníků na bezpečnost práce. Firma EXTÉRIA vyřeší vše z oblasti BOZPPO za vás. Ozvěte se nám prostřednictvím níže uvedeného kontaktního formuláře nebo nám zavolejte na tel. číslo +420 720 023 709 a my se o vše postaráme za vás.

Přečtěte si další aktuality v oblasti BOZP a PO:

Související články:

Jak posoudit požární nebezpečí na pracovišti?

Povinnost posoudit požární nebezpečí a začlenit svou podnikatelskou činnost do jedné ze tří kategorií podle míry nebezpečí se vztahuje na právnické a podnikající fyzické osoby, ale také …

Jak posoudit požární nebezpečí na pracovišti?

Názvy pracovních pozic jsou nezanedbatelné!

Na jedné z kontrol u našeho klienta narazil technik na chybu v dokumentaci, která se může zdát jako maličkost. Jedná se ale o závadu, která je rozhodně nezanedbatelná. V kategorizace …

Názvy pracovních pozic jsou nezanedbatelné!

Chci informační schůzku