Rozsáhlá evakuace OC Forum Nová Karolina v Ostravě, příčinou byl požár klimatizace

Hasiči a policisté měli 22. listopadu plné ruce práce s evakuací obchodního centra Forum Nová Karolina v Ostravě. Před desátou hodinou ráno tam poplachový systém vyhnal ven přibližně 500 osob. Příčinou evakuace byl požár, který vypukl ve třetím patře v jídelní zóně. Díky rychlému zásahu složek IZS byl po hodině od nahlášení poplachu provoz v nákupním centru opět obnoven.

Evakuace se dotkla všech zaměstnanců obchodů i návštěvníků centra. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že spuštění poplachového systému způsobilo zahoření klimatizace v jednom ze stravovacích zařízení. Při incidentu se naštěstí nikdo nezranil. Co přesně bylo příčinou vzniku požáru, a zda se jednalo o technickou závadu, bude předmětem dalšího vyšetřování.

Nepodceňujte bezpečnost pracoviště a jeho požární ochranu. Jsou to totiž právě požáry, které patří k nejčastějším nehodám na pracovišti a představují pro vás obrovská jak finanční, tak především zdravotní rizika.

Svěřte svou bezpečnost do rukou odborníků na bezpečnost práce. Firma EXTÉRIA vyřeší vše z oblasti BOZPPO za vás. Ozvěte se nám prostřednictvím níže uvedeného kontaktního formuláře nebo nám zavolejte na tel. číslo +420 720 023 709 a my se o vše postaráme za vás.

Přečtěte si další aktuality v oblasti BOZP a PO:

Související články:

Jak eliminovat rizika na pracovišti?

Správný pracovní oděv, rukavice a obuv jsou základními prvky, které ovlivňují bezpečnost práce na pracovišti. Pro eliminaci nebo úplné odstranění rizik při práci však pouze správné …

Jak eliminovat rizika na pracovišti?

Dodržujte zásady BOZP, vyplatí se vám to

Obzvlášť v dnešní době, která je poznamenaná pandemií, neustálým zdražováním a rostoucí inflací, je důležité co nejvíce omezit další výdaje. K nim se mohou přidat například finanční pokuty …

Dodržujte zásady BOZP, vyplatí se vám to

Chci informační schůzku