Co je náplní práce manažera akvizic ve firmě EXTÉRIA?

Máte rádi různorodou práci, nebojíte se zodpovědnosti a komunikace s lidmi vám nedělá problém? Pak čtěte dál, protože jste na nejlepší cestě stát se manažerem akvizic, který představuje nepostradatelnou součást každé firmy.

K hlavním pracovním činnostem manažera akvizic patří především aktivní vyhledávání a jednání s potenciálními franšízovými partnery. Manažer je rovněž odpovědný za akvizice našich nových franšízových poboček, a také se musí podílet na jejich dalším rozvoji. Mezi jeho další úkoly patří zodpovídání za plnění expanzivního plánu a vyhodnocování pravidelných statistik úspěšnosti.

Nedílnou součástí práce manažera akvizic je také být nápomocný při sestavování pracovního týmu franšízora. Pomáhá mu vybírat vhodné uchazeče na pozici obchodního manažera nebo na pozici asistentky pro konkrétní pobočku. Rovněž je podporuje při jejich zapracování, učí je jak vést obchodní jednání, jak úspěšně uzavřít obchod apod.

Jaký by měl manažer akvizic být?

Manažerem akvizic by měl být člověk, který se nebojí výzev a baví ho zejména obchod. Není zde podmínkou mít praxi nebo odborné vzdělání v tomto oboru. Stačí, když bude mít především odhodlání a chuť na sobě neustále pracovat a učit se novým věcem. Potřebnou odbornost získá během vstupního školení a následných vzdělávacích přednášek v průběhu celého roku.

Od manažera akvizic se očekává, že skvěle zvládá práci v týmu, je kreativní a především komunikativní. Právě komunikační schopnosti jsou totiž pro jeho pracovní výkon velmi důležité, neboť musí umět dobře argumentovat, například při jednání s potenciálními franšízovými partnery.

Pod pojmem komunikace si většina z nás představí přímou řeč – co člověk říká. Existuje však i další druh komunikace tzv. neverbální komunikace – jak člověk působí a jakou má řeč těla. Ta o člověku hodně prozradí zejména při sociálních interakcích, v našem případě například při uzavírání obchodu s eventuálním franšízantem.

Pochopit signály, které k nám druhý člověk svou řečí těla vysílá a umět na ně adekvátně reagovat je důležité také pro samotného manažera akvizic. Tato schopnost je pro něj podstatná především v situacích, kdy je potenciální franšízant ohledně uzavření franšízové smlouvy nerozhodný a svou řečí těla to dává jasně najevo.

Pokud vás tato pozice zaujala a chcete se dozvědět více, podívejte se na náš web nebo na facebookové stránky, kde naleznete také další pracovní pozice, které aktuálně nabízíme.

Přečtěte si další zajímavosti a aktuality v oblasti BOZP a PO:

Související články:

Nastává Evropský týden BOZP!

Každý rok se v říjnu koná takzvaný Evropský týden BOZP, který je pořádán Evropskou agenturou pro BOZP. Během tohoto týdne se napříč EU pořádají nejrůznější osvětové …

Nastává Evropský týden BOZP!

Chci informační schůzku