Sněhová bouře v Dánsku uvěznila zákazníky IKEA. V obchodním domě museli přenocovat

Neobvyklou situaci museli řešit zákazníci a zaměstnanci obchodního domu IKEA ve městě Aalborg v Dánsku. Silná sněhová bouře, která ve středu udeřila na část severního Dánska, uvěznila 27 lidí v prodejně nábytkářského řetězce IKEA, kteří zde museli přespat. Vánice totiž s sebou do města přinesla nejméně 25 centimetrů sněhu, kvůli kterému kolabovala doprava, a na několika místech se přerušily dodávky elektřiny. Stovky lidí byly také donuceny přespat na letišti v Aalborgu a kvůli špatným povětrnostním podmínkám policie řidičům v zasažené oblasti nedoporučovala sedat za volant.

„Skupina lidí přespala v showroomu, kde měli k dispozici postele, matrace a rozkládací pohovky“, upřesnil vedoucí prodejny nábytku Peter Elmorse. Dodal, že za celou svou historii se řetězec s takovouto situací ještě nesetkal, přesto nakonec vše zvládl na jedničku. Jako úkryt posloužila prodejna také lidem z vedlejšího obchodu s hračkami.

Díky vybavení obchodního domu měli lidé k dispozici nejen kantýnu, ve které dostali jídlo a pití, ale také televizi. Nakonec se tak nedobrovolné prodloužení nákupů v IKEI proměnilo v docela příjemný zážitek, který si spousta lidí přála vždy vyzkoušet.

Další aktuality, které by vás mohly zajímat:

Související články:

Jak posoudit požární nebezpečí na pracovišti?

Povinnost posoudit požární nebezpečí a začlenit svou podnikatelskou činnost do jedné ze tří kategorií podle míry nebezpečí se vztahuje na právnické a podnikající fyzické osoby, ale také …

Jak posoudit požární nebezpečí na pracovišti?

Názvy pracovních pozic jsou nezanedbatelné!

Na jedné z kontrol u našeho klienta narazil technik na chybu v dokumentaci, která se může zdát jako maličkost. Jedná se ale o závadu, která je rozhodně nezanedbatelná. V kategorizace …

Názvy pracovních pozic jsou nezanedbatelné!

Chci informační schůzku