Ani kontroly na udání se s Extérií bát nemusíte

Kontrola na udání není ojedinělou záležitostí. K jednomu z našich klientů se takto nahlásila inspekce z OIP. Jaký byl průběh inspekce a jak nakonec dopadla? S Extérií a jejími techniky může být každý náš klient v klidu.

Na pracoviště firmy dorazili naši technici s hodinovým předstihem a přivezli s sebou aktualizované směrnice. Mezi těmito směrnicemi byla i dokumentace Vyhodnocení rizik kde byly upravena všechny rizika. Posléze dorazili i samotní inspektoři, kteří zopakovali, že kontrola proběhne na základě udání.

Přečtěte si také: Co všechno dělá technik na předkontrole?

Kontrola dokumentů

Po provedení úvodního seznámení si následně inspektoři náhodně vybrali čtyři zaměstnance, a to dva zaměstnance, kteří ve firmě stále pracují, a dva bývalé zaměstnance. K těmto zaměstnancům si tedy vyžádali všechny potřebné dokumenty, například pracovní smlouvy, evidence pracovní doby, doklady o výplatě mezd a potvrzení o převzetí výplatních pásek a tak dále.

Paní inspektorka zase požádala o převážně námi zpracované dokumenty a to evidenci rizik, karty rizik a na ně navázanou směrnici o osobních ochranných prostředcích a evidenci jejich výdeje. Dále také chtěla vidět školení zaměstnanců a vstupní lékařském prohlídky.

Zaslání některých dokumentů v elektronické podobě

Všechny potřebné dokumenty ovšem jednatelé neměli na pracovišti, převážně dokumenty týkající se evidence pracovní doby a výplat jsou uchovávány u paní účetní, která je externí, tudíž sídlí jinde. Byli proto požádáni, aby vše potřebné inspektorům v elektronické podobě zaslali.

V tuto chvíli se už inspektoři dozvěděli vše, co na místě mohli zjistit, proto došlo k předání kontaktů, kdy ještě oznámili, že pokud budou všechny dokumenty dodány a vše bude v pořádku, už se na druhý termín nedostaví.

S námi se kontrol bát nemusíte!

Obraťte se na společnost EXTÉRIA a nechte vedení BOZP a PO dokumentace na profesionálech! Garantujeme 100% úspěšnost během zástupu na kontrolách ze strany státních kontrolních úřadů! Kontaktujte nás dříve, než bude pozdě na tel. čísle +420 720 023 709 a vše ostatní už nechte na nás.

Mohlo by vás také zajímat:

Dílny prošly kontrolou OIP až na drobnosti úspěšně
Evidenční karta OOPP musí být při kontrole v pořádku
Inspektoři z KHS v pivovaru. Co vše kontrolovali a jak prověrka dopadla?

Související články:

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

U půjčovny stavební mechanizace se nahlásila kontrola HZS, proto jsme v Extérii neváhali a vydali se na potřebnou předkontrolu. Na ní náš technik detailně prošel veškerou dokumentaci …

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

Chci informační schůzku