Co všechno dělá technik na předkontrole?

Pokud se do vaší firmy či podniku nahlásí kontrola, nemusíte se ničeho obávat, technici z Extérie se postarají, aby dopadla co nejlépe. Součástí našich služeb jsou právě předkontroly, na kterých technik projde všechny oblasti BOZP a PO, na které by se inspekce mohla zaměřit.

Dokumentace BOZP není jednoduchá záležitost

Zaměstnavatel je povinen mít vypracovanou komplexní dokumentaci BOZP, tedy všechny směrnice, školení zaměstnanců, pracovní řád, pracovní smlouvy a mnoho dalších. Vytvořením této dokumentace to ovšem nekončí, náš technik musí také zkontrolovat, zda jsou směrnice aktualizované. V případě, že je něco v nepořádku, zařídí aktualizaci, zavedení legislativních změn či změn na pracovišti do nově vytvořených směrnic.

V rámci dokumentace se technici nejčastěji setkávají s chybějící kategorizací prací a absencí revizí.

Přečtěte si také: Vyhněte se pokutám za chybějící revize!

Technik na pracovišti se hledá každý detail

Poté se většinou technik přesune na pracoviště, kde zkoumá každou sebemenší chybu, která by mohla být u inspekce problémem. Velmi často na pracovišti chybí bezpečnostní značení, vyskytují se zde věci, které překážejí na únikových cestách nebo se v lékárničce nachází již prošlé produkty.

Technik se často potýká také s přítomnými lahvemi, které jsou nepopsané a obsahují chemické látky.

Mohlo by vás zajímat:

Důležitost bezpečnostního značení.

Proč je označení regálů na pracovišti tak důležité?

Nechte BOZP na profesionálech

Zákonná povinnost mít na pracovišti zajištěnou bezpečnost práce se nevyplácí podceňovat. V opačném případě vám totiž při jejím nedodržování či porušení hrozí vysoké pokuty. Obraťte se proto na odborníky v oblasti BOZP a PO. Kontaktujte firmu EXTÉRIA na tel. čísle +420 720 023 709 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a my vám předáme více informací.

Související články:

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

U půjčovny stavební mechanizace se nahlásila kontrola HZS, proto jsme v Extérii neváhali a vydali se na potřebnou předkontrolu. Na ní náš technik detailně prošel veškerou dokumentaci …

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

Chci informační schůzku