Kdo všechno jsou klienti EXTÉRIE?

Povinnost vedení a dodržování BOZP a PO platí pro každého podnikatele, ať už se jedná o právnickou či fyzickou osobu. V současné době máme přes 5 tisíc klientů, kteří na naše služby spoléhají. Kdo všechno jsou naši klienti EXTÉRIE?

Výši sankcí za porušení udává Zákon č. 251/2005 Sb., (Zákon o inspekci práce)který v případě, že dojde ke zjištění, že daná osoba nerespektuje a nedodržuje předpisy BOZP, udává pokutu až do výše 2 000 000 Kč. 

OSVČ bez zaměstnanců

Část klientů tedy tvoří drobní živnostníci, kteří podnikají sami na sebe. Může se také časem stát, že klient, který začínal jako drobný živnostník, začne nabírat zaměstnance a stejně jako jakoukoliv další změnu, i tuto je třeba v dokumentaci BOZP a PO promítnout.

Přečtěte si také: Povinnost BOZP a PO se netýká jen velkých firem.

OSVČ se zaměstnanci, firmy

Další segment klientů tvoří firmy (malé i střední), které většinou mají do 100 zaměstnanců. Tito klienti mohou být z různých odvětví: administrativa, výroba, služby, lékařství, stavebnictví, obchodní řetězce, telekomunikace, doprava, skladování nebo IT.

Státní a soukromé instituce, obce, úřady

Specifickým zákazníkem jsou poté státní a soukromé instituce: ať už jde o mateřské či základní školy, státní a příspěvkové organizace, divadla, obecní domy, městské a obecní úřady.

Naším zákazníkem tedy může být drobný živnostník, stejně jako jednatel velké korporace či starosta obce. Pro každého z nich jsou pravidla nastavená stejně a ani jednoho neminou. Na nás je jim poskytnout prvotřídní servis v oboru, který je v případě, že jej nebudou řešit, může stát až miliony korun na pokutách.

Svým zákazníkům tedy nabízíme možnost vypracování a aktualizace směrnic, poskytnutí bezpečnostního značení, předkontroly a naši následnou přítomnost u hlášených kontrol.

Proč jsou předkontroly důležité?
Vyhněte se pokutám za chybějící revize!

Související články:

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

U půjčovny stavební mechanizace se nahlásila kontrola HZS, proto jsme v Extérii neváhali a vydali se na potřebnou předkontrolu. Na ní náš technik detailně prošel veškerou dokumentaci …

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

Chci informační schůzku