Kontrola z OIP navštívila prodejnu se stavebním dřevem

Dne 18. 03. 2022 navštívila firmu specializující se na dřevoprodej a autodopravu kontrola z oblastního inspektorátu práce (OIP). Týden před nahlášenou kontrolou proto přispěchal na pomoc klientovi EXTÉRIE technik BOZP a PO, který s jednatelem společnosti prošel veškerou dokumentaci a provedl kontrolu jeho pracoviště. Při revizi technik upozornil jednatele na neoznačené hrany vjezdu a vrat, neuchycenou elektrickou přípojku, chemické látky v neoznačených nádobách a chybějící značení u vstupu do areálu. Klient slíbil, že do stanoveného termínu kontroly dá vše do pořádku.

Den kontroly

V den kontroly dorazil technik EXTÉRIE na místo s předstihem, aby se ujistil, že klient vše napravil. Také do šanonu doplnil aktualizované směrnice BOZP a PO. V dokumentaci byly totiž zavedené pracovní pozice, které ve společnosti již neexistovaly. Po příjezdu inspektora byla zahájena kontrola. Při ní inspektor oznámil, že zkontroluje především pracoviště, u kterého se zaměří na zdvihací zařízení. Jednatele společnosti také upozornil na to, že dokumentaci BOZP a PO bude chtít vidět až příští termín kontroly. Při kontrole se inspektor zajímal o vysokozdvižný vozík (VZV) a nakládač dřevěné kulatiny (bezpečnostní pásy, výrobní štítky, senzory přetěžování a graf nosnosti). Chtěl také vědět, jestli si servis a opravy firma zajišťuje sama nebo na to má externí pracovníky.

Termín další kontroly                                     

Po kontrole se všichni přesunuli do kanceláře, kde si inspektor na příští kontrolu vyžádal vyhodnocení pracovních rizik, směrnici OOPP a karty výdeje, prezenční listiny ke školení BOZP, zprávy o lékařských prohlídkách, provozní dokumentaci ke konkrétním strojům a jejich provozní deníky. S jednatelem společnosti se inspektor domluvil, že kontrola bude pokračovat za tři dny. Po odchodu pomohl technik BOZP svému klientovi dát dokumentaci, kterou bude chtít inspektor v domluvený termín vidět, do pořádku.

Buďte na kontrolu připraveni i vy

Ať už se vám kontrola nahlásila či ne, mít v pořádku BOZP a PO je povinnost každého podnikatele i firmy. Obraťte se proto na EXTÉRII, která je odborníkem na bezpečnost práce. Kontaktujte nás na tel. čísle +420 720 023 709 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a my se vám obratem ozveme.

Přečtěte si další reference klientů EXTÉRIA:

Související články:

Jste OSVČ a zaměstnáváte svého prvního zaměstnance? Na tohle nesmíte zapomenout!

Jeden z našich klientů zaměstnal svého prvního zaměstnance. Tento klient vlastní autoservis, kromě toho provádí kontrolu a měření emisí. Aby si časově odlehčil a mohl se věnovat pouze samotným opravám a měření, najal si zaměstnance, který mu má pomoci s přípravou aut, případně přímo s některými měřeními.

Jste OSVČ a zaměstnáváte svého prvního zaměstnance? Na tohle nesmíte zapomenout!

Chci informační schůzku