Kontrola z OIP v distribuční firmě společenských a karetních her

Pražská firma podnikající jako distributor společenských a karetních her si na chystanou kontrolu z oblastního inspektorátu práce přivolala firmu EXTÉRIA. Na pomoc přijela technička BOZP, která společně s jednatelkou společnosti prošla dokumentaci BOZP a PO. Při předběžné kontrole řešila nové sídlo společnosti a cenění přepisu. Dále technička zkontrolovala aktualizaci směrnice vzhledem k novému nařízení vlády č. 390/2021 Sb., které nahradilo nařízení vlády č. 495/2001 Sb. Technička upozornila také na nevyřešenou kategorizaci prací, na kterou upozorňovala jednatelku firmy už při předešlých prověrkách BOZP.

Průběh kontroly z OIP

Po příjezdu kontroly a seznámení se s obsahem dokumentace BOZP se inspektor společně s jeho kolegyní přesunuli na kontrolu skladu. V předvánočním období jsou totiž sklady velmi přetěžovány, a proto se kontrola zaměřila na jejich správné fungování. Dále si kontrola vyžádala směrnici na vyhledávánívyhodnocování rizik a identifikaci konkrétních rizik, na jejímž základě přidělují zaměstnancům OOPP. Inspektor si vyžádal také MPBP (místní provozní bezpečnostní předpisy) skladu, zkontroloval úklid a čistotu na pracovišti a nařízení ohledně zakázaných prací pro ženy a mladistvé.  

V daný den inspektor neshledal žádné nedostatky, avšak tím kontrola neskončila, jelikož pokračovala i druhý den.

Druhý den kontroly

Následující den přijel na kontrolu pouze inspektor. V úvodu kontroly si vyžádal směrnici OOPP, karty vydaných OOPP a STK na manipulační vozíky včetně návodů. Inspektorovi neunikly ani revize, deníky kontrol BOZPškolení zaměstnanců v oblasti BOZP a PO. Vše bylo v pořádku a inspektor byl proto s průběhem kontroly, stejně jako paní jednatelka firmy, velmi spokojen.

Nahlásila se vám také kontrola?

Nezoufejte a přenechte starosti s kontrolou odborníkům z EXTÉRIE. Zavolejte nám na tel. číslo +420 720 023 709 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a domluvíme se na dalším postupu.

Přečtěte si další reference klientů EXTÉRIA:

Související články:

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

U půjčovny stavební mechanizace se nahlásila kontrola HZS, proto jsme v Extérii neváhali a vydali se na potřebnou předkontrolu. Na ní náš technik detailně prošel veškerou dokumentaci …

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

Chci informační schůzku