Ocenění pro zdravé podniky: Podnik podporující zdraví

Ocenění pro podniky, které podporují zdraví na pracovišti, vyhlašuje hlavní hygienik v Česku již od roku 2005. Zdraví by mělo být na každém pracovišti důležitou součástí, ovšem některé podniky se o tuto oblast starají nadstandardně a nad rámec zákona. Co je soutěž Podnik podporující zdraví?

Podpora zdraví

Jedná se o péči, která doplňuje tu zákonnou. Je tedy ze strany zaměstnavatele dobrovolná, organizovaná a uzpůsobená dle konkrétního pracoviště. Účelem je snižování zdravotních rizik, nemocí z povolání a zlepšení kvality nejen pracovního života.

Projekty mohou mít různé zaměření – podniky mohou cílit například na zdravou stravu zaměstnanců, dostatek fyzické aktivity nebo omezení kouření.

Zájem zaměstnavatelů má pozitivní vliv na zaměstnance. Je zaznamenáno snížení pracovní neschopnosti, úrazovosti a zlepšení vztahů na pracovišti.

Přečtěte si také: Mezinárodní nekuřácký den. Jak je to s kuřáky na pracovištích?

Jaké jsou podmínky soutěže?

Do soutěže se mohou přihlásit všechny podniky a organizace, které jsou českými právními subjekty. Přihlášky mohou zájemci posílat až do konce března a přiloží k ní ještě sebehodnotící dotazník a svůj projekt podpory zdraví na pracovišti.

Při rozhodování a hodnocení podniku se klade velký důraz na informace získané z osobního auditu. Na tomto auditu jsou rozebírány detaily projektu, podmínky na konkrétním pracovišti.

Certifikát o zdravém pracovišti

Úspěšné podniky získají certifikát o podpoře zdraví na jejich pracovišti. Tento certifikát umožňuje podniku používat titul Podnik podporující zdraví prvního, druhého nebo třetího stupně a je platný 3 roky.

Certifikáty jsou předávají podnikům zástupci Ministerstva zdravotnictví na podzim daného roku.

Dbejte na bezpečnost a zdraví na pracovišti!

Nepodceňujte zajištění bezpečnosti práce, mějte své pracoviště v pořádku. Obraťte se na odborníky v oblasti BOZP a PO. Kontaktujte firmu EXTÉRIA na tel. čísle +420 720 023 709 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a my vám předáme více informací.

Je tolerance kouření elektronických cigaret na pracovišti správná? Čím se liší od běžných cigaret?
Psychická zátěž jako nové riziko na pracovišti
Žebříky a s nimi spojené povinnosti v rámci BOZP

Související články:

Co je nového v oblasti BOZP pro rok 2024?

V minulém roce proběhla významná změna způsobu stanovení hodnoty bodu pro odškodnění za pracovní úraz či nemoci z povolání. Vláda nově stanovila hodnotu bodu na 1 % průměrné …

Co je nového v oblasti BOZP pro rok 2024?

Chci informační schůzku