Kontrola dopadla na jedničku a klient byl s Extérií spokojen

Kontrola HZS zamířila k novému klientovi Extérie, ten se zabývá výrobou dodáváním spotřebních materiálů a komponentů pro technologie povlakování. Dokumentace i pracoviště prošly u inspektorů na jedničku a klient byl s prací našeho technika spokojený.

Před kontrolou HZS u našeho nového klienta přijel technik z Extéria dříve, aby vše prošel a zkontroloval. Jelikož má klient nově od Extérie zpracovanou dokumentaci, prošel si náš technik pouze úplnost podpisů zaměstnanců. Poté už jen zkontroloval všechna bezpečnostní označení na pracovišti.

Přečtěte si také: Regály a jejich bezpečné užívání na pracovišti.

Kontrola dokumentace

Po příjezdu si inspektoři rovnou vyžádali nájemní smlouvu od budov, a zaměřili se na obsah týkající se zabezpečování požární ochrany. Následně se ptali na činnosti společnosti, jako je počet zaměstnanců, předmět výroby, charakteristiku budov a celého areálu a podobně. Poté je zajímaly také veškeré kolaudace a požárně bezpečnostní řešení.

Dále inspektory zajímaly dokumenty poskytnuté Extérií, jako je dokumentace o začlenění, požární kniha, organizační směrnice PO a tak podobně. Dále si vyžádali veškeré revize, jak plynových zařízení, tak elektrozařízení a kontroly spalinových cest. Poté chtěli vidět kontroly provozuschopnosti požárních dveří a nouzového osvětlení.

Vše splňovalo očekávání inspektorů

Následovala kontrola pracoviště, která už byla velice rychlá a stručná. Inspektoři pouze namátkově zkontrolovali bezpečnostní značení a prošli výrobu.

Celá kontrola se nakonec obešla bez závad a pan jednatel byl s prací Extérie spokojen, což stvrdil i referenčním dopisem.

na jedničku

Vyhněte se vysokým pokutám

Potřebujete v oblasti BOZP a PO poradit? Obraťte se na odborníky v oboru. Kontaktujte nás na tel. čísle +420 720 023 709 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a my vám se vším pomůžeme.

Mohlo by vás také zajímat:

Evidenční karta OOPP musí být při kontrole v pořádku
Co všechno dělá technik na předkontrole?
Inspektoři z KHS v pivovaru. Co vše kontrolovali a jak prověrka dopadla?

Související články:

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

U půjčovny stavební mechanizace se nahlásila kontrola HZS, proto jsme v Extérii neváhali a vydali se na potřebnou předkontrolu. Na ní náš technik detailně prošel veškerou dokumentaci …

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

Chci informační schůzku