Kontrola SUIP ve firmě provozující jatka

Tentokrát zavítali naši technici na skutečná jatka, respektive do firmy provozující jatka. Důvodem byla nahlášená kontrola ze SUIP. Jak dopadla předkontrola a výsledná kontrola? Jaké chyby technici našli?

Předkontrola

Nejdříve se náš technik vrhnul na kotrolu revizí tlakových nádob a chladících zařízení, které jsou v této firmě klíčové. Na pracovišti se vyskytovalo více tlakových nádob, ale funkční byly pouze 3. Technik zjistil, že na funkčních kompresorech probíhají pravidelné roční kontroly a že má firma přímo proškolené osoby k jejich užívání.

Další revize, které se staly předmětem kontroly, byly revize elektrických a zdvihacích zařízení. Bohužel druhé jmenované na pracovišti chyběly. Pan majitel slíbil jejich brzké dodání do kontroly.

Při prohlídce pracoviště náš technik postrádal zejména chybějící bezpečnostní značení, jinak bylo vše v pořádku.

Přečtěte si také: Proč jsou předkontroly důležité?

Kontrola

Jako první byla tentokrát provedena kontrola pracoviště, kde byl jediným problémem poškozený box s elektrickými rozvody v chladírně. Při následné kontrole školicích osnov a ročních prověrek BOZP a PO bylo již vše bez chyb.

Dále pan inspektor pokračoval ke kontrole revizí, konkrétně revizí tlakových nádob a chladicích zařízení. Mezi nalezené nedostatky patřila především chybějící revize expanzních nádob, tento problém začal pan jednatel řešit okamžitě. Revizní technik, který měl expanzní nádoby zkontrolovat, přiznal, že tak neučinil. Na závěr pan inspektor sdělil všechny nedostatky, které je nutné na pracovišti opravit. Po jeho odchodu náš technik ještě pomohl jednatelům s objasněním závad.

Přečtěte si také: Nový zákon o vyhrazených technických zařízeních.

Přenechte bezpečnost práce odborníkům

Chcete mít jistotu, že máte BOZP a PO zpracované správně? Obraťte se na EXTÉRII, jedničku v poskytování služeb v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany. Kontaktujte nás na tel. čísle +420 720 023 709 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a dozvíte se víc.

Nejčastější nemoci z povolání
Co musí obsahovat lékárnička na pracovišti?
Pozor na plísně na pracovišti!

Související články:

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

U půjčovny stavební mechanizace se nahlásila kontrola HZS, proto jsme v Extérii neváhali a vydali se na potřebnou předkontrolu. Na ní náš technik detailně prošel veškerou dokumentaci …

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

Chci informační schůzku