Kontrola z Konfederace umění a kultury navštívila maloobchod v Praze

V tomto případě se jednalo o kontrolu z Konfederace umění a kultury (KUK), která se zaměřila na oblast BOZP a PO na pracovišti jedné z poboček firmy v Česku. Z KUK dorazili dva inspektoři, předložili své průkazy a zahájili kontrolu. Jako první věc si vyžádali dokumentaci ke školení BOZP a PO. Technik firmy EXTÉRIA, který byl na kontrole přítomný, předložil oběma inspektorům školící osnovy, jak pro vedoucí zaměstnanců, tak pro zaměstnance. Inspektoři zde akorát poukázali na potřebnou aktualizaci uvedených zákonů. V létě totiž vyjde nový zákon č. 250/2021 Sb., o bezpečnosti práce v souvislosti s provozem vyhrazených technických zařízení a o změně souvisejících zákonů, který nabude účinnosti 01. 07. 2022.

Inspektoři si dále vyžádali dokumentaci vyhodnocení rizik. Při dotazu na smlouvy s poskytovatelem pracovnělékařských služeb zjistili, že klient nemá tuto smlouvu uzavřenou a každý zaměstnanec navštěvuje svého lékaře. Stejně tak nemá klient rozhodnutí z KHS ke kategorizaci práce, která je nezbytná. K ostatním kontrolovaným směrnicím, jako byly směrnice OOPP, interní směrnice PO nebo zásady BOZP, inspektoři neměli žádné výhrady.       

Kontrola prostorů firmy

Kromě kontroly dokumentace chtěli inspektoři vidět také výrobnu a ubytovací prostory firmy. Tady poukázali pouze na nutnost zajistit volný průchod únikových cest, chybějící značení „Nepovolaným vstup zakázán“ a upozornili také na příliš vysoké umístění únikové značky. Na všechny tyto drobné nedostatky poukazoval již na předkontrole také samotný technik BOZP a PO. V závěru proběhlo zhodnocení celé kontroly ze strany obou inspektorů, kteří ve firmě neshledali žádné závažné závady a nedostatky.

Svěřte se do rukou odborníků

Ať už vás čeká kontrola nebo chcete mít pouze zajištěnou bezpečnost práce na vašem pracovišti, obraťte se na firmu EXTÉRIA. Jsme odborníkem na BOZP a PO už přes 10 let a se vším vám rádi poradíme. Kontaktujte nás na tel. čísle +420 720 023 709 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a my se vám ozveme.

Přečtěte si další zkušenosti klientů EXTÉRIA:

Související články:

Jste OSVČ a zaměstnáváte svého prvního zaměstnance? Na tohle nesmíte zapomenout!

Jeden z našich klientů zaměstnal svého prvního zaměstnance. Tento klient vlastní autoservis, kromě toho provádí kontrolu a měření emisí. Aby si časově odlehčil a mohl se věnovat pouze samotným opravám a měření, najal si zaměstnance, který mu má pomoci s přípravou aut, případně přímo s některými měřeními.

Jste OSVČ a zaměstnáváte svého prvního zaměstnance? Na tohle nesmíte zapomenout!

Chci informační schůzku