Zodpovědnost a příprava je klíčem k úspěšné kontrole

Po nahlášení kontroly ze strany České školní inspekce, klient na nic nečekal a zavolal si na pomoc naše techniky. Vyplatí se důsledná a zodpovědná příprava před kontrolou?

Příprava na kontrolu

ČŠI poslala škole seznam bodů, které v rámci kontroly budou kontrolovat. Naši technici se při osobní přípravě na kontrolu zaměřili nejen na tyto body, ale také na další záležitosti vztahující se k oblasti BOZP.

Při prověrce dokumentace bylo zjištěno, že bude potřeba aktualizovat některé směrnice. Klienta jsme také upozornili na potřebu mít schválený seznam vybavení lékárničky poskytovatelem pracovnělékařských služeb. Po důkladné prověrce dokumentů jsme prošli také pracoviště školy. Našim technikům neunikne žádné chybějící označení a neskryje se před nimi ani lahvička desinfekce, která je již po expiraci. Kontrola podpisů na směrnicích je samozřejmost.

Den kontroly

Naši technici se zúčastnili i samotné kontroly, kdy s paní inspektorkou prošli oblast bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a požární ochrany. Inspekci vždy zajímají školící osnovy zaměstnanců z BOZP a PO, zápisy z ročních kontrol. Dále pak se zajímají o školení BOZP a následných prověrek. Kontroluje se také veškerá dokumentace i oblast revizí.

Revize jsou potřeba!

Při kontrole revizí nás paní inspektorka naléhala, ať při školení říkáme důrazně učitelům, že je třeba, aby se revize a kontroly dělaly opravdu na všem, co ve škole používají. Bohužel uvedla i smutné příklady, kterými se ČŠI musela zabývat. Jedním z příkladů byl smrtelný úraz žáka, který se snažil vylézt po policích skříně, která na něj spadla.

Celá kontrola proběhla opravdu hladce!

Nečekejte až Vám přijde kontrola

Chcete se i vy přestat bát kontrol? Obraťte se na specialisty v oboru BOZP a PO.

Se zajištěním bezpečnosti práce na pracovišti a vše, co k ní patří, vám pomůže společnost EXTÉRIA, která poskytuje služby v oblasti BOZP a PO už přes 10 let. Neváhejte proto a kontaktujte nás na tel. čísle +420 720 023 709 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a my se vám obratem ozveme.

Přečtěte si další postřehy z oblasti BOZP a PO:

Související články:

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

U půjčovny stavební mechanizace se nahlásila kontrola HZS, proto jsme v Extérii neváhali a vydali se na potřebnou předkontrolu. Na ní náš technik detailně prošel veškerou dokumentaci …

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

Chci informační schůzku