Konzultace u klienta před kontrolou OIP a typické chyby.

Hned na začátku roku navštívil náš technik pracoviště klienta, který se zabývá speciální úpravou povrchů. Konzultace proběhla před nahlášenou kontrolou OIP, která by dle informací inspekce měla být zaměřená na plynová zařízení a s tím související revize.

Aktualizace dokumentace

Technik se na úvod vrhnul na kontrolu dokumentace. Poznamenal si, co je zapotřebí aktualizovat a opravit. Ačkoliv rozsah kontroly se měl zaměřit především na plynová zařízení, technik obeznámil zastupující pracovnici se všemi požadavky, které bývají ze strany inspekce OIP kontrolovány. Na místě chyběly například pracovní smlouvy či formuláře z lékařských prohlídek, které má u sebe externě paní personální.

Revize

Dále se náš technik zaměřil na revize zařízení, která bývají často kamenem úrazu. Ani tohle pracoviště se nestalo výjimkou, protože při konzultaci nebyly technikovi předložený žádné revize. Kromě revizí musí společnost zajistit také protokoly o pravidelné kontrole plynového zařízení.

Přečtěte si také: Vyhněte se pokutám za chybějící revize!

Kontrola pracoviště

Po konzultaci administrativní části kontroly se technik přesunul do prověrky pracoviště. Zde našel nedostatky především v chybějícím bezpečnostním značení (např. nosnost podlahy, pohyb vozíků). U regálů nebyla vyznačená jejich nosnost a počet buněk ve sloupci.

U hlavního uzávěru plynu náš technik apeloval na jeho zpřístupnění, neboť cestu k němu zatarasily vzrostlé náletové dřeviny. Dřeviny je tedy potřeba odstranit.

Přečtěte si také: Jak zvládnout inspekci bez stresu?

Obraťte se na specialisty v oboru

Se zajištěním bezpečnosti práce na pracovišti a vše, co k ní patří, vám pomůže společnost EXTÉRIA, která poskytuje služby v oblasti BOZP a PO už přes 10 let. Neváhejte proto a kontaktujte nás na tel. čísle +420 720 023 709 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a my se vám obratem ozveme.

Proč jsou předkontroly důležité?
Vysazené požární dveře vás neochrání
Elektrická požární signalizace v domech s pečovatelskou službou

Související články:

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

U půjčovny stavební mechanizace se nahlásila kontrola HZS, proto jsme v Extérii neváhali a vydali se na potřebnou předkontrolu. Na ní náš technik detailně prošel veškerou dokumentaci …

Jak dopadla pražská půjčovna u inspekce?

Chci informační schůzku