Prověrka u firmy vyrábějící svítidla. Ta teď mění obor svého působení.

Roční prověrka je ze zákona povinná i pro společnost v Ostravě, která aktuálně řeší svou restrukturalizaci. Dříve se zabývala výrobou a montáží svítidel, nyní má pronajaté kancelářské prostory, ve kterých se její představitelé rozhodují o svém dalším působení.

Aktualizace procesů i dokumentace

Technička se na úvod vrhla na kontrolu dokumentace. Vše bylo zapotřebí aktualizovat a uvézt do současného stavu. Vzhledem k tomu, že jsou nyní v pronajatých kancelářských prostorách, žádala technička k nahlédnutí: kolaudační rozhodnutí, požárně bezpečnostní řešení stavby, revize hromosvodů a elektroinstalace. Tyto dokumenty neměl klient k dispozici, a tak jej technička upozornila, že i když je v nájmu a tyto dokumenty má u sebe majitel budovy, je nutné mít kopii těchto dokumentů, jelikož za pracoviště a jeho stav je zodpovědný provozovatel pracovních prostor (tedy klient). Trvala tedy na jejich vyžádání a založení do dokumentace.

Kontrola prostor

Dále naše technička důkladně zkontrolovala dané pracoviště. Její pozornosti neunikla ani lékárnička, která musí být taktéž aktuální, doplněná a žádné léky ani lékařské pomůcky nesmí přesáhnout expirační dobu.

Při obhlídce si technička ještě všimla elektrického zařízení v kuchyňce, které chybělo na tabulce v kuchyni mezi povolenými spotřebiči. Takovéto povolené spotřebiče navíc podléhají pravidelné roční revizi. Klienta technička upozornila na zajištění revize a začlenění mezi povolené elektrické zařízení.

Obraťte se na specialisty v oboru

Se zajištěním bezpečnosti práce na pracovišti a vše, co k ní patří, vám pomůže společnost EXTÉRIA, která poskytuje služby v oblasti BOZP a PO už přes 10 let. Neváhejte proto a kontaktujte nás na tel. čísle +420 720 023 709 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a my se vám obratem ozveme.

Přečtete si další zkušenosti klientů EXTÉRIA:

Související články:

Jste OSVČ a zaměstnáváte svého prvního zaměstnance? Na tohle nesmíte zapomenout!

Jeden z našich klientů zaměstnal svého prvního zaměstnance. Tento klient vlastní autoservis, kromě toho provádí kontrolu a měření emisí. Aby si časově odlehčil a mohl se věnovat pouze samotným opravám a měření, najal si zaměstnance, který mu má pomoci s přípravou aut, případně přímo s některými měřeními.

Jste OSVČ a zaměstnáváte svého prvního zaměstnance? Na tohle nesmíte zapomenout!

Chci informační schůzku