Reference živnostníka s kontrolou z OIP

Oblastní inspektorát práce nahlásil klientovi EXTÉRIE kontrolu pouze dva dny dopředu. Živnostník, provozující autorizovanou montáž tažných zařízení, měl tak pouhé dva dny na to, aby na pracovišti společně s technikem EXTÉRIE vše připravil a dal do pořádku. Na předkontrole technik narazil na nedostatky, jako byly chybějící revize elektroinstalace budovy nebo chybně označený vjezd do areálu. Zjištěné nedostatky a závady klient odstranil, aby měl v den příjezdu kontrolora již vše v pořádku.

Inspektor z OIP dorazil ve smluvený den a ihned se vydal na prohlídku provozovny, která je umístěna ve dvoře rodinného domu. V objektu se nachází kancelářské prostory společně s dílnou pro montáž tažných zařízení.

Při následné kontrole dokumentace si inspektor vyžádal revizní zprávy, zkontroloval podepsané dokumenty a zaměřil se také na označení pracoviště. Díky předešlému upozornění na zjištěné nedostatky byl klient na inspektora připravený. Následná kontrola tak neshledala žádné velké závady nebo porušení bezpečnostních předpisů. Naopak inspektor byl velmi mile překvapen, že klient jakožto živnostník má dokumentaci BOZP a PO přehledně zpracovanou a v pořádku.

Podle § 12 zákona č. 309/2006 Sb., o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, musí totiž i OSVČ dodržovat bezpečnostní předpisy, a to bez ohledu na to, zda zaměstnance má či nemá. Například v případě, že nesplní některou z povinností odborně způsobilé fyzické osoby k zajišťování úkolů v prevenci rizik, hrozí živnostníkovi pokuta 300 000 Kč.

Jsou to právě drobní živnostníci, kteří se mylně domnívají, že otázku bezpečnosti práce řešit vůbec nemusí. To je však velmi častý omyl, jak ostatně dokazuje i samotná kontrola.

Nenechte se proto zaskočit ani vy. Vyplňte níže uvedený kontaktní formulář nebo se nám rovnou ozvěte na tel. číslo +420 702 036 721, kde vám naši odborníci se vším ochotně poradí.

Přečtěte si další reference spokojených klientů EXTÉRIE:

Související články:

Jste OSVČ a zaměstnáváte svého prvního zaměstnance? Na tohle nesmíte zapomenout!

Jeden z našich klientů zaměstnal svého prvního zaměstnance. Tento klient vlastní autoservis, kromě toho provádí kontrolu a měření emisí. Aby si časově odlehčil a mohl se věnovat pouze samotným opravám a měření, najal si zaměstnance, který mu má pomoci s přípravou aut, případně přímo s některými měřeními.

Jste OSVČ a zaměstnáváte svého prvního zaměstnance? Na tohle nesmíte zapomenout!

Chci informační schůzku