Znalost a vedení agendy BOZP a PO se týká i kavárenského byznysu

Stále si to někteří podnikatelé neuvědomují, ale BOZP a PO se netýká pouze oborů, jako je výroba nebo těžký průmysl. Své zdraví riskujeme (více, či méně) v práci snad všichni, každý ale vlastním specifickým způsobem. A co víc, povinnost platí ze zákona pro každého podnikatele! Jinak tomu není ani u kavárenského byznysu. V provozu kavárny je pěkná řádka věcí, na které je nutné vzhledem k bezpečnosti pamatovat.

Povinnost vycházející ze zákona

Naším klientem je i kavárna s venkovním posezením. Ta, stejně jako řada dalších, neměla sepsané žádné směrnice týkající se BOZP či PO. Jediným interním předpisem byl soupis pro předcházení a eliminaci rizika ohrožující bezpečnost potravin HACCP. Ten je, stejně jako BOZP či PO, povinný ze zákona pro každého, kdo vlastní výrobnu či prodejnu potravin, popřípadě vede jiný druh restauračního, stravovacího či ubytovacího zařízení Dále se dokumentace HACCP týká dále provozoven péče o tělo a pleť (kadeřnictví, manikúry, pedikúry, solária, masáže, fitness, bazény apod.) nebo zdravotnických zařízení.

Proškolíme vás i vaše zaměstnance

Našim úkolem bylo tedy tyto směrnice vytvořit, v provozu zavést a proškolit na ně zaměstnance. A to jak v rámci BOZP, tak i PO a následně provézt i prověrky v rámci všech tří směrnic, tedy BOZP, PO a HACCP.

Neberte BOZP a PO na lehkou váhu

Opomíjení povinnosti vedení agendy BOZP a PO se nevyplácí. Při nedodržování či absenci směrnic hrozí provozovateli pokuty až do 2 milionů korun! Tyto sankce přitom mohou být pro mnohé podnikatele likvidační. Nenechte si zruinovat podnikání kvůli ignoraci či nedodržení zákona.

Sami na to nestačíte? Nevadí, kryjeme vám záda!

Žádný podnikatel nemusí umět všechno, je ale nutné si umět vybrat správného parťáka, který to bude umět za vás. Kontaktujte EXTÉRIA na tel. čísle +420 720 023 709 a věnujte se naplno svému podnikání, vše ostatní uděláme za vás.

Přečtete si další zkušenosti klientů EXTÉRIA:

Související články:

Ani kontroly na udání se s Extérií bát nemusíte

Kontrola na udání není ojedinělou záležitostí. K jednomu z našich klientů se takto nahlásila inspekce z OIP. Jaký byl průběh inspekce a jak nakonec dopadla? S Extérií a jejími techniky může …

Ani kontroly na udání se s Extérií bát nemusíte

Chci informační schůzku